Kaarinan Syysmaraton

 
Ennakkoon ilmoittautuneet
 
Osallistujat sarjoittain
 
M 10km
1400 Aalto Jouni  
1401 Ahola Janne  
1402 Airola Janne Team LuJa 
1403 Ala-Nissilä Ville Loimaa 
1212 Alander Ari Turku 
1404 Andersson Daniel Parainen 
1405 Aro Mikko  
1406 Aura Kuutti Bayer Runners 
1407 BELINSKII ALEKSANDR  
1408 Boman Matti  
1409 Cederlöf Patrik Finnsementti Oy 
1355 Grönlund Eero Kalannin Vankka 
1383 Haahti Ville Paimion Urheilijat 
1410 Håkansson Jesper  
1545 Hannelius Ilkka Rauma 
1544 Hannelius Timo  
1411 Harju Jarmo Turun Valpas 
1303 Heino Petri Team RaJu 
1302 Hietala Jaakko Helsinki 
1412 Hietamäki Teuvo  
1278 Hietamäki Teuvo Raisio 
1317 Hiltunen Turo Helsinki 
1413 Hinders Henrik  
1414 Högblom Esa  
1537 Höijer Kimmo makemove.fi 
1258 Jääskeläinen Timo  Espoon Tapiot 
1299 Jahn Leif Pargas 
1540 Julin Torsti Kotka 
1415 Kajander Marko Turku 
1416 Kalpio Tomi  
1417 kangassalo kari  
1418 Kapucu Onur TuUL triathlon jaosto 
1419 Karlsson Tero Raision Sähkö-INSTO 
1420 Karppinen Ville  
1548 Kero Jukka TuUL 
1421 Ketola Tommi TuUL 
1547 Kortesmäki Jussi Alavuden Ampujat 
1422 Koskela Miika  
1423 KOSKINEN KALEVI TURUN WEIKOT 
1424 Kuusvuori Jaakko Forrest runners 
1425 Kytönen Kari  
1426 Laakkonen Janne VSVU 
1539 Laaksonen Tero  
1427 Laitinen Janne Duo Capo 2 
1374 Lamminmäki Teemu TuUL triathlon 
1428 Lankinen Niko Liedon Luja 
1209 Leimu Petri TAO, Turun ammattiopisto 
1429 Leskinen Antti Jyväskylän Kenttäurheilijat 
1430 Mantela Tomi  
1431 Nieminen Juha Kihniön Nouseva Woima 
1354 Paimander Kaj Hartela Oy 
1341 Paimander Matti Lieto 
1546 Panula Aki Kylve 
1432 Piiroinen Tero  
1433 Rantanen Jussi  
1434 Rekola Valtteri  
1435 Richards Jason Team Richards 
1436 Sankinen Matti S.P.A.S 
1437 Sigfrids Stefan  
1439 Tamminen Esko VSVU 
1440 Tarkkonen Markku Riuttantie Veto 
1441 Taskinen Jari  
1442 Tenhosaari Juha Team Keskus-Apteekki 
1228 Tetri Taisto Juhan talli 
1449 Tuominen Esa PU 
1443 Tuominen Mika Lieto 
1444 Uusiperhe Juha Piikkiö 
1445 Väisänen Janne Team Wassu 
1446 Viitala Timo  
1447 Villa Karlo TUIKE ry 
1448 Virtanen Jere Autopaja J.Virtanen 
1386 Voima Jussi Turku 
1450 Ynnilä Tommi  
73 juoksijaa
 
M maraton
4152 Aaltonen Mikko YIT Runners 
4153 Bäckström Miikka Jänis 4:30 
4140 Erelä Juhana Kestävyyttä Pintakaasulla 
4334 Hautaniemi Juha Saunalenkki 8177 
4155 Karhu Hannu Parainen 
4156 Karpin Mihail Kuntec oy 
4157 Karppinen Samuel Team RAJU 
4141 Koistinen Juha-Markus TuUL Triathlon 
4158 Kuusela Jani FMR 
4142 Kuusisto Tero Paimio 
4143 Laurila Niko  
4335 Lehtinen Tero Saunalenkki 8177 
4159 Mäkinen Marko Muurlan kiri 
4160 Mäkinen Veikko Vauhtisammakon Juoksukoulu 
4161 Mavrinsky Denis Jänis 3:45 
4162 Meriläinen Jukka KorsKa 
4163 Niiniö Matti Blue Bloods 
4164 Öhman Ossi  
4191 Raunio Jukka Kaarina 
4165 Salo Antti Suvituulitiimi Turku 
4343 Seppänen Jari Espoo 
4166 Söderström Jens  
4167 Taini Matti KRIK Finland 
4327 Tättilä Tuomas Vasaramäen wauhti 
4168 Tolksdorf Jonathan Jänis 3:30 
4144 Tuominen Lassi Åkersberga Triathlonförening 
4169 Uusilehto Antti  
4170 Westerholm Rony  
4145 Wihervuori Erik  
4171 Yli-Jaakkola Juha  
30 juoksijaa
 
M puolimaraton
2500 Ahonen Juha  
2487 Antikainen Pekka Turun toverit 
2501 Arstila Valtteri FMR 
2405 Asikainen Tommi Mäntsälä 
2460 Bergström Valtteri KPK 24/7 
2502 Björklund Tero teamOJL 
2638 Freman Petri FMR (jänis 2:10) 
2327 Hallikainen Matti  Angry Hippos 
2503 Heikki Samuli 
2504 Heikkinen Kimmo FMR (jänis 1:40) 
2505 Heino Sami LoPo 
2506 Heinonen Eero Nousiainen 
2415 Hietala Kauko Karjalohja-Lohja 
2507 Hoikkala Petrus  
2508 Huiskonen Esa  
2509 Huttunen Heikki  
2333 Järveläinen Otto Espoo 
2284 Juhala Maunu Kaarina 
2486 Kankare Augusti Turku 
2510 Karvinen Petri  
2511 Kemppainen Mikael  
2512 Kitinmäki Juha Beemray 
2513 Koivukoski Tero teamOJL 
2514 Koski Juhana  
2515 Kotro Joni  
2516 Laaksonen Janne Pyhärannan Myrsky 
2517 Lehtonen Sakari  
2518 Lempinen Jani FMR (jänis 1:50) 
2519 Lunden Petri Team LuJa 
2258 Mäentaka Tatu FC Nuoteepee 
2520 Makkonen Juha KPK 24/7 
2521 Matikainen Matti Turku 
2522 Merenlehto Jaani Nousiaisten Susi 
2523 Miettinen juha  
2488 Moberg Daniel Team Pattinki 
2310 Neuvonen Eino Kaarina 
2524 Nummi Ari Rauman urheilijat 
2406 Orte Juha Team RaJu 
2525 Päärni Pertti  
2308 Partanen Eero Kaarina 
2526 Peltola Samuli Kaarina 
2527 Pihlajavesi Mikko  
2528 Piitari Lauri  
2451 Puskala Mika Pyörä-68 
2529 Rauhalinna Niko  
2530 Rinne Petteri  
2531 Saarikivi Petri  
2532 Sajanti Antti  
2313 Salonen Juha TuUL Triathlon 
2447 Seppälä Toni Tawastia Trail Club 
2533 Silvola Pasi  
2534 Söderqvist Samuel  
2535 Strömbäck Jan Sorron juoksijat 
2536 Talja Matti teamOJL 
2227 Teikari Alex BTU 
2234 Teikari Jani Raisio 
2537 Tumelius Marko  
2538 Tuomi Kimmo  
2539 Uusitupa Antti TuUl 
2540 Väätäinen Markus  
2541 Valkonen Mika RCSD 
2466 Vauhkala Markku Espoo 
2542 Veijonen Petteri Wild Adventures North 
2543 Vierimaa Marko  
2544 Vira Lassi Kaarinan Ura 
2253 Virenius Ville Liedon Luja 
2545 Vuorenmaa Erkki  
2330 Ylenius Ismo Janakkalan Jana 
2546 Yli-Savola Antti Jänis 2:00 
2547 Yrjölä Tuomas  
70 juoksijaa
 
M17 10km
1451 Brysch Erik MS Parma 
1452 Leppä Aapeli Raision Kuula 
1453 Moilanen Sisu Turun Urheiluliitto 
1454 Mononen Miika  
1455 Pyssysalo Aron Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 
1456 Röntynen Lauri Turun Urheiluliitto 
1391 Salow Eeli Littoinen 
1457 Sivosavi Juho-Kusti Turun Weikot Yleisuheilu 
1316 Tuominen Elias Naantalin löyly 
9 juoksijaa
 
M45 maraton
4172 ahonen marko Vakp 
4173 Alkiora Petri Polamk 
4180 Antikainen Kari Piispanristi 
4174 Elomaa Karri Liedon Luja 
4175 Hakanen Miikka Vauhtisammakon juoksukoulu 
4353 Harell Rainer KPK 24/7 
4176 Isoaho Marko Tampere 
4177 Kallioinen Mika  
4385 Karila Ilmo Espoo 
4178 Laine Olli 100mc.fi 
4179 Lempiäinen Mika Turku 
4416 Mononen Petri Team Rahola 
4181 Moukolainen Jouni  
4182 Nordell Uula TuUL triathlon 
4183 Perttula Petri  
4184 Pyssysalo Tero Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 
4185 Rintanen Riku Espoon Suunta 
4146 Salonen Jari  
4186 Saloniitty Jouni Team Raju 
4187 Viero Timo Espoo 
4188 Virtanen Kari  
21 juoksijaa
 
M45 puolimaraton
2548 Alanen Harri TuUL 
2549 Andersson Nicke Piispanristi 
2550 BACKMAN OWE BAKHALT IF 
2551 Bertram Raymond  
2482 Ekholm Rauli Vauhtisammakon juoksukoulu 
2552 Forsell Jari  
2553 Hämäläinen Juha Juoksuaika-treenitiimi 
2343 Härkönen Sami TuUL Triathlon 
2554 Hassel Christian  
2555 Heinonen Jukka RCSD 
2359 Kankare Teijo  
2556 Kantola Ismo FMR 
2661 Kiekara Mika Forssan Salama 
2557 Lähde Anssi  
2248 Lähteenmäki Henry Turku 
2558 Laulumaa Vesa Velo Salo 
2659 Leskinen Petteri Kaukokiidon Kalevan Kiertäjät 
2559 Levänen Sami Renos 
2373 Marjamäki Petri Kaarina 
2560 Miiluniemi Rami  
2436 Moulder Robert Turku United 
2561 Primmer Craig TuUL Triathlon 
2562 Rannikko Sami Team RAJU 
2563 Riekkinen Pekka Turku 
2485 Rivala Tomi TuUL Triathlon 
2249 Salo Pekka RCSD 
2564 Toivonen Toni Kaarinan kaupunki 
2565 Urho Rami RCSD 
2566 Varjonen Jakke  
2567 Vidbäck Pasi  
2660 Yli-Saari Reima Team Raju 
31 juoksijaa
 
M55 maraton
4189 Halmeenpää Marko 100mc.fi 
4190 Hostikka Jari  
4192 Julin Kai  
4320 Julin Petri Turku 
4193 Kangas Tapio  
4194 Katila Ari Vauhtisammakon juoksukoulu 
4195 Killström Jouni  
4196 Kuisma Antti  
4197 Lukkarinen Esa Team Raju 
4198 Paajanen Risto  
4389 Pyykkönen Timo Wihan kilometrit 
4322 Rajahalme Reijo 100mc.fi 
4199 Saastamoinen Mauno TUIKE ry 
4200 Syrjälä Jorma Salon Vilpas 
14 juoksijaa
 
M55 puolimaraton
2568 Ahola Markku  
2438 Arell Totti Masku 
2569 Grönroos Kai Team Ukitig 
2570 Hakovirta Harri  
2254 Hänninen Kauko TuUL marakoulu 
2571 Härtull Ralf Vöyri 
2572 Hermansson Bjarne  
2658 Intonen Olli Kaukokiidon Kalevan Kiertäjät 
2573 Keskimäki Kari  
2262 Keskinen Jari Turku 
2574 Kilpinen Ari Kauhajoen Karhu Maraton 
2575 Laitila Erkki VSVU 
2576 Lehtonen Olli-Pekka Brändö IK 
2577 Leppänen- Pekka 
2324 Lindsten Ari Endurance 
2578 Lundell Yrjö RaPi 
2579 Madekivi Seppo Merisotakoulu 
2580 Minn Heikki Turun Yliopisto 
2581 Mononen Jari  
2582 Pyysalo Raimo MP-juoksijat 
2443 Salow Juhani Littoinen 
2435 Silkka Jaakko Parainen 
2583 Sipilä Matti  
23 juoksijaa
 
M65 maraton
4201 Kalliola Pertti FMR (jänis 4:15) 
4202 Mannstén Hans Häjyt 
4407 Stenroos Unto 100mc.fi 
3 juoksijaa
 
M65 puolimaraton
2584 Alin Esa Team RAJU 
2302 Heiniö Mikko  FMR 
2484 Hernelahti Sauli VSVU 
2585 Kiikko Raimo Team raju 
2586 Lång Eino Hyvinkään Seudun Urheilijat 
2587 Lipponen Eino Liedon Luja 
6 juoksijaa
 
N 10km
1458 Almonkari Nina  
1459 Anteroinen Salla FMR 
1460 Fagerholm Sofia  
1461 Flinkman Eikku  
1462 Forss Miia  
1463 GUMOLON ANGIELOU TURUN WEIKOT 
1464 GUMOLON MARIANELLE TURUN WEIKOT 
1465 Hartikainen Johanna  
1466 Hassel Marjukka  
1467 Herrgård Annette KaaPo N 
1468 Hollo Laura  
1469 Holmström Sari  
1470 Jaanson Minna Team Keskus-Apteekki 
1471 Jaatinen Liisa Ms. 
1472 Jauhiainen Leila Team Keskus-Apteekki 
1542 Julin Annina Turku 
1541 Julin Eveliina Kotka 
1473 Kaasalainen Johanna Lounais-Suomen Kiipeilykerho 
1379 Kaitsaari Tuula Vauhtisammakon juoksukoulu 
1474 Kalpio Marika  
1475 Kangassalo Katariina Team Keskus-Apteekki 
1476 Keinänen Sanna Parantolan juoksijat 
1477 Kero Kirsi Parantolan Juoksijat 
1538 Kiekara Annemari Forssan Salama 
1478 Koivukoski Pinja teamOJL 
1480 Koskinen Maija  
1481 Koskinen Sanna Velo Salo 
1325 Kosonen Soili Espoon Tapiot 
1482 Kovanen Kaija  
1483 Kovárová Anna  
1484 Kuopio Katri  
1235 Kyllönen Päivi TuUL triathlon 
1485 Laakkonen Teija  
1486 Lahti Salla  
1487 Lehto Heidi  
1488 Leino Heidi KaaPo N 
1489 Luona Anne team raju 
1490 Mäkilä-Kapucu Anne TuUL triathlon jaosto 
1491 Mäkinen Iines  
1492 Mäkitalo Minna Raision kuula 
1314 Mansikkaniemi Elli Turku 
1493 Mansoniemi Päivi Piikkiö 
1494 Mikkonen Milla  
1495 Mononen Satu  
1520 Niskanen Tanja  
1496 Nummelin Annabella KaaPo N 
1497 Öman Johanna Team Wassu 
1498 Primmer Eeva Littoinen 
1499 Pyy Margaretha Sellmo 
1500 Rand Janina  
1543 Ranta Anne Naantali 
1501 Richards Kellie Team Richards 
1502 Rinne Kati VuU 
1503 Roiha Anni KaaPo N 
1504 Salo Johanna  
1505 Saloranta Marita  
1506 Salvi Jonna VuU 
1507 Savolainen Milla KaaPo N 
1387 Siltanen Riitta  
1388 Simola Janni Kaapo naiset 
1508 Sjöman Kajsa Pargas 
1509 Sjöman Mari Bik 
1510 Suomi Helena  
1511 Suonio Taina  
1512 Tenkanen Virpi Mellilä 
1513 Timonen Saara Turun urheiluliitto 
1514 Toivanen Saara  
1515 Tuhkio Hanna  
1516 Tuomola Salla VSVU 
1517 Tuovinen Anna  
1518 Tyrni Hanna  Sport Orion 
1519 Vaaranmaa Sirpa Velo Salo 
1521 Valtanen Maria Jyväskylän Kenttäurheilijat 
1522 Vanhakartano Ulla  
1523 Viljanen Outi Team Keskus-Apteekki 
1524 Villanen Emmi  
1525 Villanen Kirsti  
1526 Vilppola Heidi  
1527 Vilppola Tuija Piispanristi 
1528 Vinnari Piia  
1529 Wickström Karo KaaPo N 
1530 Ylinen Hanna  
82 juoksijaa
 
N maraton
4147 Aksela Janna FMR 
4203 Dellinger Laura KPK 24/7 
4148 Häkkinen Margareeta  
4204 Hirvonen Marjut  
4205 Hujala Katri Team RAJU 
4206 Junnila Elina Vihti Triathlon 
4207 Katainen Krista  
4208 Kervinen Minna FMR 
4149 Koponen Niina FMR maratonkoulu 
4210 Lintula Tanja  
4211 Lukkarinen Hanna  
4212 Luukkainen Karoliina  
4213 Pehkonen Susanna  
4214 Puskala Iina Häjyt 
4215 Rainio Nelli KPK 24/7 
4150 Ranto Tiina Tremk 
4216 Reunanen Inna  
4217 Tammisto Mira  
4151 Wenning Emmaleena CrossFit East Turku 
19 juoksijaa
 
N puolimaraton
2588 Aaltonen Pia-Maria  
2481 Ekholm Teija Vauhtisammakon juoksukoulu 
2591 Etu-Anttila Nina  
2593 Glückert Sanna Kaarina 
2594 Gröndahl Sanna  
2595 Hakala Saara  
2596 Hakala Taru  
2597 Hanski Katariina Takomorunners 
2598 Hedman Johanna  
2599 Heinonen Anni  
2600 Huiskonen Riina  
2601 Isometsä Eerika Velo Salo 
2602 Järvinen Kia Blue Bloods 
2603 Johansson Maria  
2604 Jokirinta Mari  
2378 Kaarlela Lea Parainen 
2605 Kajander Essi  
2606 Kaseva Maija Heikkopäiset Heinänsyöjät 
2607 Katajamäki Noora  
2608 Koivunen Katja  
2609 Konsell Outi  
2610 Korvensyrjä Eevi VuU 
2611 Koski Maria Nummen kipinä 
2612 Lahtinen Laura  
2613 Lastunen Henrietta  
2614 Lautanala Salla Vehmaan Kiisto 
2615 Lehto Jenni  
2616 Lönnmark Kirsi  
2617 Mattila Saara  
2618 Merenlehto Henrika Nousiaisten Susi 
2619 Merenluoto Katja Turku Muay Thai 
2620 Mikkonen Iiris  
2621 Niemi Aino KUTU Triathlon 
2622 Nieminen Pauliina  
2623 Nummi Emmi Rauman urheilijat 
2624 Nyroos Ida  
2625 Paananen Satu TuUl triathlon 
2626 Päärni Irene  
2250 Pietilä Nina Littoinen 
2628 Raunila Taija  
2629 Roms Riina  
2294 Rossinen Hanna  
2630 Salmi Hanna  
2631 Salonen Jaana Team Raju 
2367 Santala Elli Turku 
2632 Särkijärvi Helena Parainen 
2633 Seppä Sari KPK24/7 
2634 Silván Jaana KPK247 
2635 Simojoki Nina  
2636 Sinkkonen Paula  
2637 Tali Annika  
2639 Vainio Emilia Pargas Victorious Secret 
2640 Vainio Iida  
2641 Väliaho Anniina  
2642 Varjanne Sanna  
2643 Viljanen Kaarina Nummen Kipinä 
2644 Yli-Savola Aura  
57 juoksijaa
 
N17 10km
1532 Laitinen Olivia Clear 
1533 Muotka Lotta  
1534 Nirkkonen Venla-Nora Turun Weikot Yleisuheilu 
1535 Richards Taylah Team Richards 
1536 Tuominen Saara Lieto 
5 juoksijaa
 
N45 maraton
4218 Arell Aila Team RAJU 
4219 Kotaluoto Sannamari Eeron maraton klubi 
4220 Lehtinen Heli FMR (jänis 4:00) 
4221 Pajula Helena Ypäjän Yllätys 
4222 Pajuniemi Elina KPK 24/7 
4223 Perttula Pia  
6 juoksijaa
 
N45 puolimaraton
2434 Grönlund Tarja Team RAJU 
2645 Katila Katja Team Raju 
2646 Kinnunen Anne Team RaJu 
2647 Kokko Sari  
2648 Leppä Asta  
2649 Mäkelä Titta teamOJL 
2650 Pippola Satu  
2483 Raittinen Päivi Ylöjärven ryhti 
2651 Reilimo Marja team RAJU 
2652 Silvan Anne  
2653 Väyrynen Marja-Leena TUIKE ry 
11 juoksijaa
 
N55 maraton
4225 Vallivaara-Pasto Ritva 100mc.fi 
1 juoksijaa
 
N55 puolimaraton
2654 Lehtonen Tuija Liedon Luja 
2655 Oikarinen Kati Runners Club 
2656 Puolakka Katriina  
2657 Rantakokko Eeva-Liisa  
4 juoksijaa
 
N65 maraton
4226 Helin Anja Häjyt 
1 juoksijaa
 
N65 puolimaraton
2356 Piispanen Seija VS-VU 
1 juoksijaa
 
10 km:llä yhteensä 169 juoksijaa
Puolimaratonilla yhteensä 203 juoksijaa
Maratonilla yhteensä 95 juoksijaa
Kaikissa sarjoissa yhteensä 467 juoksijaa
  Yhteistyössä - yhteistyökumppanit - sponsorointi
Itsepalveluvarasto
Oili Jalonen - Hinauspalvelu
MakeMove - Varusteista, koulutusta ja huoltoa kestävyysurheiluun
Suunnistajan Kauppa
Tehoravinne.fi
Forsport - pyörät ja urheilukauppa
Smooth It
Heirol
Painola
SRV
Sauvon Kurkkusäilykkeet
         
    Elovena patukat    
         
    245136 | Copyright © 2017